Vystoupení roku 2018

20.01.2019 14:00

Rok 2018 byl pro všechny hlavně rokem oslav 100. výročí vzniku Československa. Proto se i soubor připravil na časté vystupování. 

Začátek roku jsme se připravovali na vystoupení o velikonocích. Začali jsme v Jílovém, kde jsme společně s místními školáky prošli náměstím s Moranou. Ke dni učitelů jsme vystoupili na MěstÚ v Benešově při předávání zlatých Ámosů. Velikonoční neděli jsme vystoupili v Čelákovicích na jarmarku. 

1. května vystupujeme pravidelně na Benešovském jarmarku. A to jsme se již připravovali na zájezd do Kežmarku na konci května. 

V červnu jsme vystoupili po několika letech ve Vlašimi na oslavách 700. výročí první zmínky o Vlašimi. V červenci jsme zase vystoupili o kousek dále ve Vracovicích, které oslavovali stejné výročí. 

V srpnu jsme se připravovali na příjezd souboru Maguráčik, které jsem oplátili jejich pozvánku. Společně jsme se zúčastnili i festivalu v Hlinsku a v Benešově na náměstí jsme měli společné vystoupení v rámci festivalu CityLive. 

1. září jsem měli opět vystoupit na dožínkách v Poříčí, ale z důvodu deštivého poečasí bylo vystoupení zrušeno. Další týden jsme se zúčastnili svavnostího vysvěcení městských znaků Kozmic. A 14 dní nato jsme zahráli naši flétnistce na svatbě. 

Oslavy v říjnu jsme mohli vynechat a už jsme se připravovali na vánoce.

1. prosince - vystoupení v Příbrami

2. prosince - vystoupení ve Vlašimi

8. prosince - vystoupení v Načeradci

14. prosince - vystoupení Benešov

16. prosince - Praha společně se souborem Vrbina

22. prosince - uvítání historického vlaku s TGM